דף הבית > מאמרים מקצועיים
 מחקר חדש:
זה מה שגורם לנו לנשנש בין הארוחות ולהשמין


מסקנות המחקר חושפות מנגנון ביולוגי ייחודי כאחד הגורמים המשמעותיים התורמים להשמנת יתר. החוקרים גילו כי מאכלים עתירים בקלוריות גורמים לשיבוש בתקשורת בין מרכז ההנאה במוח לבין השעון הביולוגי ובכך מעודדים אכילת יתר ו"אכילה נשנשנית" בשעות לא שגרתיות – כולל בשעות הלילה
אביבית מיסניקוב | | פורסם 08/03/20 15:37 |
 
מחקר חדש שפורסם לאחרונה בכתב העת Current Biology גילה מנגנון ביולוגי הגורם לאכילת יתר ולהשמנה. במחקר נמצא כי מאכלים העשירים בקלוריות ושומנים משבשים את ההתקשרות בין מרכז ההנאה במוח, האחראי להפרשת הורמון הדופמין, לבין האזור במוח שבו נמצא השעון הביולוגי המסדיר את הקצב הפיזיולוגי. אותם מזונות מגרים את מרכז ההנאה וגורמים גם להפרעה בשעון הביולוגי של זמני האכילה, וכתוצאה מכך לאכילת יתר והשמנה.
במסגרת המחקר, החוקרים נתנו לקבוצת עכברים אוכל עשיר בקלוריות שהיה זמין להם בכל שעות היממה וראו שהעכברים אכלו בתדירות גבוהה ובזמני ארוחות לא מסודרים, וכתוצאה מכך עלו במשקל. בקבוצה השנייה היו עכברים שקיבלו אוכל רגיל לאורך שעות היממה. עכברים אלה שמרו על זמני אכילה ופעילות גופנית קבועים והם לא העלו במשקל.
כאשר יצרו במעבדה באופן מלאכותי עכברים שמרכז ההנאה שלהם נוטרל ולכן אין להם יכולת להפריש דופמין, הם גם שמרו על זמני אכילה קבועים ולא עלו במשקל. מסקנת החוקרים הייתה שאכילת כמות גדולה של קלוריות בנפח קטן, המפעילה את מנגנון ההנאה והתגמול החיובי במוח באמצעות הפרשת דופמין, גורמת לצריכת יתר של מאכלים עשירים בקלוריות ובשומן, לנטייה מוגברת לנשנש בין הארוחות ולאכילה בשעות לא אופייניות, וכתוצאה מכך לעליה במשקל.
במחקר אוזכרו מחקרים קודמים שלפיהם עכברים שהוזנו במזון עתיר קלוריות ושומן בין ארוחות או בזמני מנוחה, אגרו את עודפי הקלוריות כשומן יותר מאשר כאשר צרכו את אותו מזון עתיר קלוריות אך בזמני הארוחות. השומן, הנאגר בגוף כתוצאה מאכילה נשנשנית בשעות מוזרות היא הגורמת להשמנה, וקשורה לעליה במחלות הקשורות להשמנה ובהן סוכרת, לחץ דם גבוה מחלות לב ואף לסוגי סרטן שונים.
יפית קסלר, דיאטנית בריאטרית וחברה בארגון למען אנשים החיים עם בעיית השמנה, מציינת כי "הטבע שלנו, שבמהותו רוצה לצרוך קלוריות מתי שניתן, כי לא ידוע מתי תהיה הארוחה הבאה, לא מסונכרן עם הסביבה שלנו, שבה ניתן לצרוך את כמות הקלוריות של ארוחת צהריים שלמה בשקית קטנה של חטיף או פרוסת עוגה. תוסיפו לזה את העובדה שמרבית העבודות נעשות בישיבה, ולא פלא ששיעורי ההשמנה הם הגבוהים ביותר אי פעם".
ד"ר דרור דיקר, מנהל מחלקה פנימית והמרכז הרב תחומי לטיפול בעודף משקל בית חולים השרון, יו"ר האחודה הישראלית למען אנשים החיים עם השמנה והחברה הישראלית לחקר וטיפול בהשמנת יתר אמר: "המחקר מוסיף מידע על התובנות המדעיות ההולכות ומצטברות על כך שיש בסיס פיזיולוגי להשמנה, ומצביע על ההשפעה הסביבתית המעודדת השמנה ותחלואת ההשמנה".
לדבריו, תובנות אלו הן חלק מהסיבות להקמת היחידה למען אנשים עם השמנה, שמטרתה להנגיש ידע עדכני ולנפץ סטיגמות על אנשים החיים עם השמנה, ועל ה"כשלון האישי" בעלייה במשקל כמו גם לתת כיוונים חדשים לטיפול במחלה זו.
 
 


עשרת הדברות למתחיל  
1500 קלוריות  
המלצה ל-6 ארוחות ביום
תפריטי שלד
תחליפים
רשימת קניות כדאית  
כניסה לפורום  
המתכון השבועי
עקרונות התוכנית  
קוגל תפוחי אדמה ללא שמן  
מאמרים מקצועיים  
חדשות

 אבחון דידקטי
ד"ר משה רז
050-7833108


חורף בריא לכולנו


הנושא השבוע הוא:
כל עוד יש תקווה יש סיכוי להצלחה

 לידיעתכם

 המתכון השבועי: 
סלט שורשים אסייתי
סלט קישואים קלויים בגריל

 


שימו לב
הוספנו מדור "מאמרים מקצועיים"
מחקר חדש: זה מה שגורם לנו לנשנש

 

24/07/2009

 
12/02/2011

 


02/06/2012


23/05/2017

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים