דף הבית > הדף השבועי
  וישן מפני חדש תוציאו – פרשת בחוקותי

כאשר אנחנו בוחרים להיפטר מעודף המשקל שלנו אנו מבינים שעלינו לשנות משהו בדרך שבה אנו מתנהלים. השאלה היא: האם זה רק לשנות את האכילה שלנו? או שמא עלינו לשנות את דרך החשיבה שלנו בנוגע להרגלי האכילה שלנו?
ברור לכולם שאם אנו רוצים לרדת במשקל עלינו לשנות משהו בנושא האכילה שלנו מידי יום ביומו. כי אם לא נשנה איך נצפה שהתוצאה תשתנה?
לכן, עלינו קודם כל לשנת את החשיבה שלנו בנוגע לאכילה שלנו. עלינו פשוט לחשוב אחרת. חשוב מאד לא לכעוס על כך שיש לנו צורך לשנות גישה, לא להרגיש שאנו מוותרים על מאכלים שאנו אוהבים ובעיקר לא לפחד שנהיה אומללים בגלל שאיננו יכולים לצרוך את מה שהתרגלנו אליו והיינו משוכנעים שלא נוכל לחיות בלעדיו.
המחשבה שאנו כה תלויים באוכל וקשה לנו בלעדיו, היא המחשבה העיקרית שעלינו להתייחס אליה. התלות שלנו באוכל היא מוחלטת כאילו האוכל הוא האויר שלנו ושבלעדיו לא נוכל לשרוד.
לכן, עלינו לתכנת מחדש את המחשבות שלנו בנוגע לאוכל, עלינו להפנים את הידיעה שנמשיך לחיות גם בלי להאביס את עצמנו. עלינו לתכנת את מוחנו מחדש כך שנבין שביכולתנו להסתפק באוכל לצרכי אוכל ולא לשום צורך אחר (זוכרים את העכב"ר?).
תכנות המוח מחדש (לחשב מסלול מחדש) יביא אותנו להכרה שישנה אפשרות לאכול כדי לחיות ולא לחיות כדי לאכול.  עלינו פשוט להוציא מראשנו את האמונה ש"הרבה אוכל = הרבה הנאה", או ש"מעט אוכל = סבל" ולהאמין ש"אכילת הכמות המדויקת לצרכי הגוף ובזמן המתאים היא היא ההנאה החדשה."
לא עוד האוכל הוא המשתלט עלינו אלא אנחנו הם אלו השולטים במה שייכנס לפינו. כאשר נגיע לכך נגלה שהשליטה ממלאת אותנו ומשביעה אותנו בשמחה ובהרגשה עילאית.
זכרו שההאבסה גורמת לאי נחת גופנית ונפשית. לכן נחליף את ההתנייה שבין אוכל והנאה להתנייה חדשה – השליטה היא השמחה. ראינו שההתנהגות הקודמת לא הובילה אותנו לכיוון הרצוי (לכן הגענו לעודף משקל) לכן עלינו לשנות דברים ולנסות דרך אחרת. שינוי זה יוביל אותנו לתוצאה חדשה - להשגת המטרה ולהרגשה טובה יותר.
נסו והצליחו.

עשרת הדברות למתחיל  
1500 קלוריות  
המלצה ל-6 ארוחות ביום
תפריטי שלד
תחליפים
רשימת קניות כדאית  
כניסה לפורום  
המתכון השבועי
עקרונות התוכנית  
קוגל תפוחי אדמה ללא שמן  
מאמרים מקצועיים  
חדשות

 אבחון דידקטי
ד"ר משה רז
050-7833108


קיץ בריא לכולנו
 


 


הנושא השבוע הוא: וישן מפני חדש תוציאו

 לידיעתכם

 המתכון השבועי: רוטב סלסה,
רוטב צימצ'ורי


שימו לב
הוספנו מדור "מאמרים מקצועיים"
הפעם מאמר - "להרוג את הזמן" מאת שרית רוזנבלום
 

24/07/2009

 
12/02/2011

 


02/06/2012


23/05/2017

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים