דף הבית > הדף השבועי
חג הסוכות – ושמחת בחגיך
בחג הסוכות אנחנו יוצאים מהמבנה הבטוח והיציב הקרוי "בית" אל מבנה נייד וזמני הקרוי "סוכה". בפעולה זו אנו למעשה יוצאים מהשגרה, מהפעילות המוכרת והידועה אל משהו אחר. כמו בכל ארוע של שינוי, גם את הארוע הזה ניתן לנצל ולהשתמש בו כהזדמנות של בדיקה, נבדוק איפה הצלחנו עד עכשיו ואיפה צריך לתקן.
כידוע בחג הסוכות אנו נוטלים את "ארבעת המינים" (לולב, אתרוג, הדס וערבה). אנו רגילים לומר שאנו אוגדים במצווה זו את כל סוגי הטיפוסים בעם ישראל. על בסיס זה נראה שאנו נוכל לאגוד גם את ארבעת סוגי האכלנים:
הערבה – זהו ענף שאין בו לא טעם ולא ריח – ניתן להשוות את הערבה לאותו אכלן שאינו מבין מאין נובעים עודפי השומן שלו ומה עליו לעשות כדי להיפטר מהם.
ההדס – זהו ענף שיש בו ריח אך אין בו טעם – ניתן להשוות את ההדס לאותו אכלן שמבין שיש לו עודפי שומן אך לא יודע מה עליו לעשות כדי להיפטר מהם.
הלולב – זהו ענף שאין בו ריח אך בפירותיו (פירות התמר) יש הרבה טעם– ניתן להשוות את הלולב לאותו אכלן שאינו מבין מאין צצו פתאום עודפי השומן שלו אך יודע מה עליו לעשות כדי להיפטר מהם. חשוב לו לבוא לקבוצה ולהתמודד כי הוא רוצה להמשיך ולהשאר כזה רזה.
האתרוג – זהו פרי שיש בו ריח ויש בו טעם – ניתן להשוות את האתרוג לאותו אכלן שמבין שיש לו עודפי שומן ויודע גם מה עליו לעשות כדי להיפטר מהם. מודע לצורך לאכול שפוי גם כשיוצאים לסוכה.
 
אנו נמצאים עתה בסיומו של הקיץ ובתחילתו של הסתיו המוביל אל החורף. אנו יודעים שבחורף אנו עושים פחות ספורט (מתכרבלים מתחת לשמיכה במקום לצאת בגשם וברוח אל הרחוב הקר והרטוב לצעידה היומית). החורף הוא גם זמן שבו אנו אוכלים הרבה כדי להתחמם. לכן אנו צריכים לקחת את הסימן הזה של השינוי (סוכה) ולזכור שגם בהתארגנות לחורף יש להתחייב באופן מוחלט לארוחות קבועות מבחינת הזמנים והכמויות וכן להערך לפעילות גופנית (אופני כושר מול הטלויזיה או מכון כושר).
עמידה בהתחייבות תביא להצלחות וכידוע כל הצלחה היא מניע להצלחה הבאה.

חג הסוכות הוא חג של אסתטיקה, של יופי ושל נוי. אנו משקיעים הרבה בקישוטי הסוכה. זו גם הזדמנות להשקיע באסתטיקה שלנו. מה יעשה אותנו יותר יפים? גוף מחוטב מפעילות גופנית הולמת? גוף רזה יותר כתוצאה מירידה מבוקרת במשקל? אולי תסרוקת חדשה? אולי שינוי סגנון לבוש? או צבעים?
 
ננצל את החג הזה כדי לקיים את מצוות החג של "ושמחת בחגיך"  בצורה נכונה כך שנוכל לשמוח כל השנה.  והעיקר לשמוח – יש.

  תהיה שנת פורפורציות באוכלבהצלחה
 

עשרת הדברות למתחיל  
1500 קלוריות  
המלצה ל-6 ארוחות ביום
תפריטי שלד
תחליפים
רשימת קניות כדאית  
כניסה לפורום  
המתכון השבועי
עקרונות התוכנית  
קוגל תפוחי אדמה ללא שמן  
מאמרים מקצועיים  
חדשות

 אבחון דידקטי
ד"ר משה רז
050-7833108עכשיו צריך להתכונן לשנת תשפ"ב

תהיה שנת פריצה בדיאטה

שימו לב למאמר החדש

 


הנושא השבוע הוא:
חג הסוכות - ושמחת בחגיך

 לידיעתכם

 המתכון השבועי: 
פשטידת ברוקולי מהירה להכנה
קציצות ברוקולי


שימו לב
הוספנו מדור "מאמרים מקצועיים"
בעיה כבדת משקל,
שיר-לי גולן

 

24/07/2009

 
12/02/2011

 


02/06/2012


23/05/2017

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים