דף הבית > הדף השבועי
כל עוד יש תקווה יש סיכוי להצלחה.

אנחנו בעיצומו של חודש כסלו. בקרוב נחגוג את חג החנוכה המציין את ההליכה נגד הזרם. את מאבק המעטים מול רבים. מאבק החשמונאים ביוונים היה מאבק דתי אבל גם מאבק לעצמאות של העם היהודי.
אז גם אנו נוכל להגיד לעצמנו שאנו רוצים לצאת מהעבדות של התלות באוכל אל עבר העצמאות שהיא בעצם שליטה בחיינו, במה שתלוי בנו, וכידוע האוכל הוא אחד הדברים שיכולים להיות בשליטתנו.
לכן, על כל אחד מאתנו להצהיר בקול ובכוונה מלאה: "אני מצהיר בזאת שאני רוצה ומתחייב להתייחס לעצמי (דרך האוכל) בצורה הראויה לי".
פירוש שרה רז:
שלב א' – עצם ההצהרה על הרצון אומרת שיש לי כוונה להיות בשימת לב תמידית לעצמי. שיש לי כוונה לפנות מקום לעצמי, לתת לעצמי מתנות כל יום. גם אם לא כל יום אני מצליח לבצע משימה זו במלואה, עדיין קיימת בליבי כל הזמן תקווה שאני אצליח היום יותר מאשר אתמול. ככל שאהיה מיומן יותר ומאומן יותר במה שאני זקוק לו, יש יותר סיכוי שאני אצליח לממש את הדברים ואחוש מוצלח יותר.
שלב ב' – למדתי מניסיוני מה עובד טוב עבורי ומעכשיו עלי להתחייב באופן מוחלט וללא היסוס לבצע דברים אלו עבור עצמי. למשל: להכין תפריט קבוע ומדויק של הדברים שאני עומד לאכול בכל ארוחה.
שלב ג' –   והנה היצר הרע מופיע, אני מזהה אותו (מתי שאני מצליח) וכשהוא מנסה לפתות אותי לאכול דברים שאינם טובים עבורי ואני נופל בפח שלו, אני מקבל על עצמי לחזור ולהתנהג כראוי בפעם הבאה (אין קיזוזים או כעסים אלא רק חזרה מיידית לשגרה בארוחה הבאה).
 
זה הזמן לסיכום ביניים – ברור לי שאף אחד מלבדי לא יעשה במקומי את העבודה, אף אחד לא לוקח ממני את האחריות, את רגשות האשם, את הביקורת העצמית וכו'. עלי לערוך בעצמי את השינוי כי איש לא יעשה זאת במקומי. עלי לאתר בעזרת הפנס שלי את כל המוקשים והאויבים שאורבים לפתחי ולעקוף אותם. ברור לי שככל שאתאמן יותר כך יהיה לי קל יותר.
 
עצם העובדה שאני לא מוותר על הטוב שאני שואף להיות בו, מאפשר לי להאזין כל הזמן למנגינה שגורמת לי להמשיך ללכת בדרך שלי.

לא תמיד אני אצליח אבל כל עוד יש תקווה יש סיכוי להצלחה.
חורף בריא לכולנו


 תהיה שנת פעילות אחרתבהצלחה
 

עשרת הדברות למתחיל  
1500 קלוריות  
המלצה ל-6 ארוחות ביום
תפריטי שלד
תחליפים
רשימת קניות כדאית  
כניסה לפורום  
המתכון השבועי
עקרונות התוכנית  
קוגל תפוחי אדמה ללא שמן  
מאמרים מקצועיים  
חדשות

 אבחון דידקטי
ד"ר משה רז
050-7833108


חורף בריא לכולנו


הנושא השבוע הוא:
כל עוד יש תקווה יש סיכוי להצלחה

 לידיעתכם

 המתכון השבועי: 
סלט שורשים אסייתי
סלט קישואים קלויים בגריל

 


שימו לב
הוספנו מדור "מאמרים מקצועיים"
מחקר חדש: זה מה שגורם לנו לנשנש

 

24/07/2009

 
12/02/2011

 


02/06/2012


23/05/2017

פותח ע"י סופטמדיה בניית אתרים